Kumlama Kabini

Kumlama kabinlerimizin ölçüleri müşterilerimizin istekleri yada kumlanacak malzemelerin ebat ve boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.  Kumlama kabinlerimiz konsepti farklı üretim akışı, hacim, güvenlik, havalandırma, gürültü azaltma ve aydınlatma gereksinimlerini destekler. Kumlama odaları hem robotik hem manüel işlemler için oldukça uygundur.operatörlerin kumlama işlemini konforlu şekilde kontrol edebilmeleri için klimalı ve gürültüye karşı yalıtımlıdır. Odada robot elektrik merkezleri, kumanda merkezleri ve joystick’ler yer alır.

Koruma

Kumlama kabinlerimizin aşındırıcı vuruşlarına karşı koruma için özel kauçuk yada branda ile kaplanır. Kumlama odası pencereleri ve aydınlatması çelik ağlarla korunur.

Havalandırma Sistemleri

Kumlama kabinlerimiz etkin bir havalandırma ve toz giderme sistemine sahiptir. Hava debisi ve toz giderme kapasitesi, kumlama odasının boyutuna ve gerçekleştirilecek işlemlere göre hesaplanır. Havalandırma sistemi, kumlama odası içinde bir vakum basıncı üreterek,toz kaçaklarını engeller.

Mekanik Ekipmanlar

Kumu taşıyan, elezyon yada tarak sistemi, sepilatör, elavatör, kumlama tankı ve kum basınç haznesi, siklonlu havalandırma sistemi, led projöktör aydınlatma.

Kumlama Kıyafeti

Basınçlı kumlama sisteminde işlem sırasında ortaya çıkan tozlardan korunmak amacıyla kullanılan kumlama maskesi , kumlama başlığı yada toz maskesi ,
arkasında bulunan hava giriş deliği ile tozsuz temiz hava solunmasına imkan vermektedir.
  Kumlama maskesi  ile birlikte giyilen kumlama tulumu , maske nin altından herhangi bir toz girişini engellemekle beraber , kumlama işlemi sırasında malzemeye çarparak geri dönen sarf malzemelerinden de operatörü korumaktadır.